מנגרים מהלב

IMG_7763

הפורום לחברה האזרחית ממליצים על יזמים – והפעם זו אני…

רגע אחרי חג האילנות, #יזמת_השבוע שלנו היא ענבל ענבר, מפתחת מנגרים מהלב,

סדנאות לפיתוח יכולות אישיות וקבוצתיות באמצעות עבודה בעץ (ממוחזר!).

ענבל, איך הכל התחיל?

אני עובדת במערכת החינוך 27 שנים בתפקידים מובילים ובחינוך החברתי. לאחרונה גיליתי את אהבתי לעץ. החלטתי להפגיש את החינוך הערכי עם הנחיית הקבוצות והעבודה בעץ.

כתבתי תוכנית חינוכית שקיבלה את אישור משרד החינוך וכדי להנגיש את עולם הנגרות והמסוגלות לכל אחד, בניתי עגלה ניידת איתה אני נוסעת למקומות, ארגונים ובתי ספר ומקימה סדנה מקומית. במהלך הסדנה עוסקים במיומנות חברתיות כמו יצירתיות, עבודת צוות, חיזוק תחושת השייכות והקניית סגנונות תקשורת. הכל תוך כדי העבודה בעץ ויצירת התוצר המשותף. החוויה כוללת עבודה עם חומרים ומכשירים שלא בהכרח נחשפים אליהם לולא הסדנה. המשתתפים מתמודדים עם חששות, תחושות ועם עצמם, תוך קבלת שיקוף מהקבוצה על התהליך.

המיזם הוא חיבור חלומות ועולמות תוכן שונים שיוצרים יחד עולם חדש ומרגש.

טיפ של אלופים >>

להאמין, ליצור, לסמוך. כשזה בתוכך זה עובר לאחרים בוודאות!

כישלון שצמחתי ממנו >>

אקרא לזה אתגר ולא כישלון… אחרי 27 שנה במערכת חינוך סגורה שהיא כלוב זהב, לצאת ולהגשים חלום. אתגר שכולל התמודדות עם הפחדים של עצמי, אמונה בעצמי, חשיפה לעולמות תוכן ואנשים שבחיים לא הייתי נחשפת אליהם והכי חשוב: תעוזה. לצאת מראש של שכירה, לראש של מי שמשלבת משרת שכירה ועסק עצמאי על כל המורכבות המשתמעת מזה.

נקודת מפנה בהצלחת המיזם >>

החיבור שלי ליועצת העסקית שהובילה איתי יד ביד את התפתחות העסקית שלי, בשילוב עם ההבנה של בעלי וכל הבית לצורך שלי לזוז מאזור הנוחות ומהשגרה ולייצר שינוי בעצמי ובחברה לטובת הנגשה של משהו שמזמן נעלם מהעולם, בעיקר ממערכת החינוך וגם מארגונים ומוסדות אחרים.

נקודות חוזק שלי >>

יצירתיות, אנרגיות, ערכיות והיכולת להוביל ולהנחות קבוצה במסגרת תהליך דינמי תוך זיקוק תובנות אישיות וקבוצתיות.

לא להתייאש מ… >>

ממשהו שלא מצליח. מחסמים ומאמונות מגבילות.

לאט לאט הפלונטר ייפתח וישתפר.

LOGO

עדיין לא רשום? פתח עכשיו מנוי לאתר בחינם.