מנגרים מהלב

מסגרות ושגרות

מסגרות ושגרות

הן שומרות עלינו, מגנות, תומכות, מאפשרות בתוכן מרחב תימרון ותזוזה, לעיתים הן נשברות ואנו מרכיבים אותן מחדש, שונה, אחר, ואולי, בדיוק אותו דבר. אני מאמינה בשגרות ובמסגרות, אבל לאחרונה פרצתי אותן לא מעט. אזרתי אומץ ואתגרתי את גבול היכולת שלי.

ובדרך זו, אני משתדלת לאתגר את המשתתפים שלי-בסדנאות, בהנחיה בבתי הספר, בהדרכות, בכיתת הנגרות שבביהס החינוך המיוחד ובכלל…הפעם…אתגרתי נוער בסיכון שיצרו לעצמם את מסגרות סיפור חייהם…בני הנוער בכפר הנוער “קדמה” “עפו” על הסדנא, לא יצאו להפסקה, שזה הפתיע אפילו את הצוות החינוכי, שהיו ילדים שעבדו במרץ, כאלה שבחיים לא עשו כלום, פתאום… עובדים, פתאום מקשיבים ומתמודדים, יוצרים וחלקם אפילו עוזרים. המסגרות המעוצבות נתלו מייד בחדריהם בפנימייה. סדנא זו סגרה לי מעגל/מסגרת…התחלתי את דרכי ב מנגרים מהלב בזכות איש חינוך מיוחד במינו שעבד בקדמה – ארז נתנאל (בן דודי שהלך לעולמו ממחלת ALS- סיפרתי עליו לא מעט, הוא משמעותי לי מאוד החיים!).האיש המיוחד הזה דחף אותי תרתי משמע בכל המובנים! לפרוץ את המסגרת של עצמי, ליצור מסגרת חדשה, לעצב לי שגרה אחרת.

והשבוע, בסדנא זו, עם הנוער הזה שהוא כל כך אהב, במקום הזה שהיווה עבורו בית… אני מגיעה, עם עסק עומד, עם סדנא מאתגרת, שגורמת לתלמידים האלה לדרוש מעצמם מה שארז דרש מהם כשעבד שם – לא לוותר – להתמודד – ליצור – לחוות – לתכנן…

LOGO

עדיין לא רשום? פתח עכשיו מנוי לאתר בחינם.