מנגרים מהלב

ספסלי-חברות

ספסלי חברות

יוזמה שנוצרה עקב חשיפה שלי לסיפורה המרגש של שני אביגל אימו של עידו ז”ל, שיצרה מיזם מרגש. בשיחת טלפון שלי עם האמא חשבתי לשדרג את הספסלים הערכיים לסדנה המשלבת עבודת צוות של גננות או הורים וילדים, ועד הורים למטרה נעלה של עידוד “ואהבת לרעך כמוך” בגני הילדים ובמסגרות החינוך השונות.

אימו של עידו עודדה אותי ונתנה ברכתה לרעיון ואף תחשוב על אפשרות לשיתוף פעולה איתה בהמשך לכשתתחזק. התרגשתי ואני משתפת אתכם בהתרגשות, ברעיון הערכי, ובאפשרות שלכם – לא רק לרכוש ספסל, אלא להכין אותו יחד, להרגיש שזה שלנו. ולהיות חלק מהמיזם החינוכי.

קצת מהיכן הרעיון הגיע:

ספסל של חיבורים: רבים זוכרים את תמונתו וסיפורו של עידו אביגל ז”ל שנקטף בטרם עת בעקבות רסיס שחדר לממ”ד בו שהה. הוריו, ניסו מזה חודשים ארוכים למצוא את הדרך הנכונה להנציח אותו. אימו כתבה שלפעמים היה לו קשה להתחבר לילדים אחרים. שהיה לוקח לו זמן להיפתח. הם חשבו על “ספסלי חברות” שיוצבו בגני ילדים. כך ילדים שירגישו בודדים יוכלו לשבת על הספסל ובעזרתו לאותת לחברים האחרים שהם מחפשים עם מי לשחק.

אימו של עידו כתבה שבכל ערב לפני השינה, עידו היה משתף אותה במה שעבר עליו ותמיד נהג לומר שעשה “ואהבת לרעך כמוך”. ולכן הוריו בחרו לכתוב את המשפט על הספסל.

LOGO

עדיין לא רשום? פתח עכשיו מנוי לאתר בחינם.